W kwietniu 2024r. odbył się dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej i ZET konkurs literacko-plastyczny związany tematycznie z bohaterami książek Janusza Korczaka. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wybranego bohatera lub wydarzenie z przeczytanych lub obejrzanych adaptacji filmowych książek Janusza Korczaka: Król Maciuś I, Kajtuś Czarodziej, Król Maciuś na wyspie bezludnej, Mośki, Joski i Srule, Bankructwo Małego Dżeka. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie wykazując się doskonałą znajomością poznanych lektur poprzez interesujące odzwierciedlenie w pracach plastycznych elementów świata przedstawionego w przeczytanych książkach i ich bohaterów.
Oceniono wykonane 34 prace biorąc pod uwagę: zgodność prac z tematem konkursu, staranność i samodzielność ich wykonania oraz pomysłowość i oryginalność ilustracji i przyznano następujące miejsca:

2 równorzędne I miejsca:
Michał S. kl.5
Natalia N. kl.6

2 równorzędne II miejsca:
Maja F. kl.4/5/6/ZET A
Laura Sz. kl.6

2 równorzędne III miejsca:
Nikodem M. kl.5A
Martyna C. kl.6

Wyróżnienia:
Mateusz G. kl.4
Oksana V. kl.4/5/6/ZET A
Allan Z. kl.5
Igor J. kl.5
Anna O. kl.5
Szymon G. kl.6Aa

Nagrodzonym uczniom gratulujemy, wszystkim uczniom dziękujemy za udział i zachęcamy do czytania lektur i poznawania przygód ich bohaterów.

organizatorzy: Marzanna Suda, Hanna Wyszogrodzka, Lucyna Błeszyńska, Iwona Orłowska