Szanowni Rodzice,
w okresie wakacji nie wydajemy opinii dotyczącej funkcjonowania dziecka lub ucznia.
Możemy jedynie powielić opinię wydaną wcześniej.
Agnieszka Wyrwas
Dyrektor KPSOSW w Toruniu
Szanowni Rodzice,
w okresie wakacji nie wydajemy opinii dotyczącej funkcjonowania dziecka lub ucznia.
Możemy jedynie powielić opinię wydaną wcześniej.
Agnieszka Wyrwas
Dyrektor KPSOSW w Toruniu
Serdecznie zapraszam na zebranie z Rodzicami, przed nowym rokiem szkolnym, 27 sierpnia 2025 roku o godz. 17: 00 w auli w budynku przedszkola.
Agnieszka Wyrwas
Dyrektor KPSOSW w Toruniu
To był rok pełen wyzwań, sukcesów, odkryć i wspólnych chwil. Nasi uczniowie zdobywali nowe umiejętności, przekraczali własne granice i każdego dnia pokazywali, że warto wierzyć w ich możliwości. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i opiekunom za wsparcie, zaangażowanie i codzienną obecność w życiu naszej szkoły.
Drodzy Uczniowie – teraz czas na zasłużony odpoczynek!
Życzymy Wam radosnych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji.
Niech ten letni czas będzie okazją do odpoczynku, zabawy i gromadzenia pięknych wspomnień.
Do zobaczenia we wrześniu!
Dnia 25 czerwca 2025 roku w klasach 4-8 Szkoły Podstawowej zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne
„Z internetem świat jest bliski”. Jest to to najnowszy materiał edukacyjny przygotowany w ramach projektu Plik i Folder, który jest wynikiem współpracy Państwowego Instytutu Badawczego NASK z Grupą Artystyczną Zygzaki i jest jednym z działań podejmowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).
Plik i Folder to dwie fikcyjne postaci, które wprowadzają dzieci w wirtualny świat i tłumaczą jego podstawowe pojęcia. Co więcej ostrzegają przed czyhającymi w nim zagrożeniami oraz uczą, jak postępować w trudnych sytuacjach w sieci.
Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli filmy edukacyjne, które były podstawą do dalszych przemyśleń, dyskusji, zadawania pytań.
Tematyka jest bardzo ważna zważywszy na powszechny dostęp do sieci oraz częste korzystanie z ekranów. Omawiane zagadnienia były przygotowane w przystępny sposób i promowały higienę cyfrową, która w obecnych czasach jest coraz ważniejsza.
Wartością dodaną przeprowadzonych zajęć była informacja, że na naszej stronie www umieściłyśmy szereg wartościowych linków. Znajdują się tam spotkania online "Cyfrowe wieczory dla rodziców" przeznaczone dla rodziców, opiekunów, pedagogów i wszystkich dorosłych, chętnych zaangażować się w rozmowy o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie.
wykorzystano: https://sosw.torun.pl/aktualnosci-sosw-2/dzial-profilaktyki-cyberzagrozen-nask-pib, https://cyberprofilaktyka.pl/baza-wiedzy/dla-rodzicow/podcasty-cyfrowe-wieczory.html
Zajęcia przeprowadziły: Beata Skucińska, Alicja Wolter
Start rakiety z polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim w Kosmos
Stało się! Rozpoczęła się misja Ax-4 z Polakiem na pokładzie. Sławosz Uznański-Wiśniewski to drugi Polak, który leci w kosmos. Astronauta bierze udział w misji Ax-4 na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Wspólnie obejrzeliśmy to historyczne wydarzenie. Emocji, ciekawości świata, pytań nie było końca. Jest moc, energia, trzymamy kciuki za powodzenie misji. Jest duma z naszego Sławosza!!!
Opracowanie: Alicja Wolter
Materiały edukacyjne i profilaktyczne - Dział Profilaktyki Cyberzagrożeń NASK-PIB
Dział Profilaktyki Cyberzagrożeń (DPC) zajmuje się działalnością edukacyjną oraz popularyzatorską w zakresie bezpiecznego użytkowania nowych technologii. Funkcjonuje w ramach Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Eksperci działu opracowują materiały, prowadzą szkolenia dla dzieci i młodzieży, nauczycieli, pedagogów, rodziców. Realizują kampanie informacyjno-edukacyjne oraz współpracują z zespołami i ekspertami specjalizującymi się w cyfrowej edukacji i wsparciu dzieci i młodzieży – zgodnie z misją, w której internet staje się miejscem przyjaznym dla wszystkich.
Dla rodziców
Najnowsze wydawnictwo NASK to kompendium wiedzy dla rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy chcą rozważnie i odpowiedzialnie wprowadzić, a następnie towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie. To przewodnik po kluczowych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i dobrostanem dziecka w sieci. Każdy z 17 rozdziałów opisuje wybrane zagadnienia i wyzwania związane z obecnością dzieci w internecie i zawiera praktyczne wskazówki, dostosowane do trzech grup wiekowych: dzieci w wieku 0–6 lat, dzieci w wieku 7–12 lat i nastolatków powyżej 13. roku życia.
Został napisany przez osoby, które na co dzień pracują z młodymi ludźmi, badają cyfrową rzeczywistość i walczą o to, aby internet był wolny od szkodliwych i nielegalnych treści.
„W sieci wyzwań. Sztuka wychowania w cyfrowym świecie”
Seria spotkań online przeznaczona dla rodziców, opiekunów, pedagogów i wszystkich dorosłych, chętnych zaangażować się w rozmowy o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie. Eksperci poruszają w nich takie tematy jak cyfrowa higiena dla najmłodszych, ryzykowne zachowania w internecie czy cyfrowe uzależnienia.
Dla dzieci i młodzieży
Nasza obecność w internecie, codzienne relacje online, korzystanie z mediów społecznościowych, zakupy internetowe – wszystko to przyczynia się do tworzenia cyfrowego śladu. To, co zostawiamy w sieci, ma wpływ nie tylko na nasze życie online, ale może wpłynąć również na nasze bezpieczeństwo, reputację czy możliwości życiowe. „(Nie)widzialne ślady online” to poradnik pełny praktycznych informacji o zarządzaniu cyfrowym śladem. Publikacja w inspirujący i ciekawy sposób pokazuje, jak młodzież może dbać o swój ślad cyfrowy, na co zwracać uwagę, aby być bezpiecznym online, ale też jak świadomie budować swój wizerunek w sieci.
Poradnik „(Nie)widzialne ślady online”
Piosenka wraz z teledyskiem to materiał edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 4–7 lat. Został przygotowany w ramach projektu Plik i Folder, który jest wynikiem współpracy Państwowego Instytutu Badawczego NASK z Grupą Artystyczną Zygzaki i jest jednym z działań podejmowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Plik i Folder to dwie fikcyjne postaci, które wprowadzają dzieci w wirtualny świat i tłumaczą jego podstawowe pojęcia. Co więcej, ostrzegają przed czyhającymi w nim zagrożeniami oraz uczą, jak postępować w trudnych sytuacjach w sieci.
Z internetem świat jest bliski
Gra planszowa dla nastolatków (14+), dzięki której odkryją świat edukacji medialnej i sprawdzą czy potrafią rozpoznać fałszywe treści w internecie, zauważyć dezinformację i chronić się przed cyberatakami. To doskonała edukacyjna zabawa dla młodzieży, uczniów, nauczycieli i rodziców. Grę można samodzielnie wydrukować ze strony projektu Make It Clear.
Projekt CYBERspot powstał, aby pomóc uczniom bezpiecznie poruszać się w świecie cyfrowym. To innowacyjna inicjatywa tworzenia szkolnych zespołów odpowiedzialnych za szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w internecie. W ramach inicjatywy powstała broszura, z której uczniowie dowiedzą się jak dbać o cyfrowy dobrostan i swój wizerunek w sieci, jak walczyć z cyberprzemocą czy jak nie dać się oszukać w sieci.
,, Są chwile co w pamięci zostają,
choć czas mija one nie mijają … „
Dzisiaj nadszedł czas na podsumowania. Biegnie on tak szybko, że aż trudno uwierzyć, iż minął już miesiąc od naszego wyjazdu do Londynu. Nie tylko Londyn zostanie w naszej pamięci i sercu na zawsze, ale przede wszystkim w naszych sercach zostanie na zawsze wdzięczność dla osób, które dołożyły bardzo dużą cegiełkę do tego, aby nasze marzenia mogły zostać zrealizowane. Aby choć na chwilę przenieść się w ten jakże wspaniały dla nas czas, zorganizowałyśmy spotkanie powycieczkowe.
Przy pięknie udekorowanym stole popijając ,,londyńską herbatkę” i jedząc ciasteczka wspominaliśmy, opowiadaliśmy i na nowo wszystko przeżywaliśmy. Przygotowana niespodzianka, jaką był film z wyjazdu, wywołała radość, gromki śmiech, a nawet łzy wzruszenia. Podczas oglądania zdjęć i filmu mieliśmy wrażenie, że jeszcze raz znaleźliśmy się w tym pięknym mieście. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali albumy ze zdjęciami
i drobne upominki, a sponsorzy podziękowania i pamiątkowe zdjęcie uczestników wycieczki na tle Big Bena.
Na pewno jeszcze długo będziemy pamiętali naszą londyńską przygodę oraz z serdecznością wspominali naszych sponsorów, którym jeszcze raz z całego serca BARDZO DZIĘKUJEMY.
A za jakiś czas zaczniemy planować kolejny zagraniczny wyjazd……
18 czerwca cała społeczność Szkoły Podstawowej wzięła udział w spotkaniu, apelu poświęconym bezpieczeństwu podczas zbliżających się wakacji. Szczegółowo omówiono, przeanalizowano różne sytuacje, nie tylko wakacyjne, w których nasi uczniowie wiedzą, jak należy się zachować. Każdy z uczniów pamięta numer telefonu do swoich rodziców oraz każdy pamięta numer alarmowy, pod który trzeba zadzwonić szukając pomocy.
Prowadzące apel: Aleksandra Zach, Alicja Wolter
W dniach 9 – 11 czerwca odbyła się wycieczka do Krakowa. Udział w niej wzięło 12 uczniów ze Szkoły Podstawowej.
W programie wycieczki było:
- zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu i ogrodów królowej Jadwigi
- odwiedziny Smoka Wawelskiego w jego smoczej jamie
- zwiedzanie kościoła Mariackiego ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza
- Collegium Maius – miejsca nauki studenta Mikołaja Kopernika
- zwiedzanie najsłynniejszej podziemnej atrakcji turystycznej na świecie - Kopalni Soli w Wieliczce, w tym podziemne komory, kaplica św. Kingi, solankowe jeziora
- spacery Plantami krakowskimi.
Tradycją wycieczki było słuchanie hejnału z Wieży Mariackiej, który jest grany od niedawna kilka razy w ciągu dnia oraz długie wieczorne spacery po Rynku Głównym i Sukiennicach.
To była naprawdę udana wycieczka! Grupa w ciągu 3 dni zrobiła ponad 49 600 kroków.