Godziny pracy sekretariatu uczniowskiego - pok.29
Poniedziałek - Piątek – 7.30 – 15.30
Dyżury kadry kierowniczej:
Poniedziałek 15.00 – 16.00 – Wicedyrektor p. Aleksandra Zach
Wtorek 15.00 – 16.00 – Dyrektor Ośrodka p. Agnieszka Wyrwas
Środa 15.00 – 16.00 – Wicedyrektor p. Emilia Kwiatkowska
Czwartek 15.00 – 16.00 - Wicedyrektor Ośrodka p. Agnieszka Majewska
Piątek 15.00 – 16.00 – Kierownik Osrodka p.Anna Iglewska
Aktualności
Zasady funkcjonowania sekretariatu uczniowskiego w KPSOSW w Toruniu
Sekretariat uczniowski jest czynny codziennie w godz. 730– 1530
Do sekretariatu można się zwracać w następujących sprawach:
- zapisy dzieci i uczniów do Ośrodka,
- przeniesienie do innej szkoły,
- wydawanie duplikatów świadectw,
- wystawianie legitymacji szkolnych,
- wystawianie zaświadczeń,
- sekretariat przyjmuje pisma, wnioski i podania interesantów,
- korespondencję można dostarczać osobiście lub drogą pocztową,
- sekretariat uczniowski udziela szczegółowych informacji dotyczących załatwiania spraw,
- sprawy są rozpatrywane z zachowaniem trybu i terminów zgodnych z kodeksem postępowania administracyjnego.
https://www.facebook.com/share/v/18XqN7aggQ/
Dziś nasi uczniowie mieli zaszczyt reprezentować Ośrodek podczas "XI Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek" w Bydgoszczy. Dzięki ich talentowi i zaangażowaniu udało się osiągnąć wspaniałe wyniki. W kategorii soliści:
- Nagrodę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego,
- II miejsce,
- dwa wyróżnienia.
Dodatkowo nasz zespół "Torunianie", wyśpiewał sobie I miejsce w kategorii zespoły!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wspólnie wspieramy 33. Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Kampania BohaterON – włącz historię! Słuchowisko „Bombka z Memmingen”
Akcja BohaterON x MŁODE GŁOWY - „Tajemniczy pamiętnik”
Podsumowanie projektu 2024
W grudniu 2024 r. i styczniu 2025 r. uczniowie kl. 7-8 SP słuchali słuchowiska „Bombka z Memmingen” dzięki któremu poznali historie z życia Powstańca Warszawskiego Aureliusza Zenona Dembińskiego i zaznajomili się z cechami tego gatunku radiowego. Układając chronologicznie przebieg wydarzeń oraz wsłuchując się w głos ludzki, dźwięki natury, muzykę oraz odgłosy i różne efekty dźwiękowe występujące w słuchowisku, poznali losy ludzi, którzy brali udział w II wojnie światowej i w Powstaniu Warszawskim. Porównywali tradycje, zwyczaje i sposób spędzania Świąt Bożego Narodzenia w czasach wojny i w czasach obecnych. Z pomocą podręcznika i Internetu wyjaśnili pojęcia: Armia Krajowa, mały sabotaż, stalag, 2 Korpus Polski gen. Władysława Andersa. Uczniowie dowiedzieli się i wypisali z notki biograficznej - Losy starszego strzelca „Zagłoby” Aureliusza Zenona Dembińskiego dlaczego Aureliusz Zenon Dembiński przyjął pseudonim „Zagłoba” i czym zajmował się po wstąpieniu do Armii Krajowej we wrześniu 1943 r. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie przez uczniów bombek wg szablonu i powieszenie ich na honorowym miejscu na choince w klasie, tak jak to czyniła rodzina głównego bohatera. Wspólna praca przybliżyła nam bardzo emocjonalnie historię namiastki Świąt w obozie jenieckim – Stalag VII B Memmingen i wprowadziła nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.
W klasach 4-6 SP zajęcia dla uczniów biorących udział w akcji BohaterON x MŁODE GŁOWY przeprowadzane były w grudniu i styczniu w oparciu o opowiadanie pt. „Tajemniczy pamiętnik”. Po przeczytaniu i przeanalizowaniu starego notatnika prababci, zawierającego wspomnienia z czasów Powstania Warszawskiego, uczniowie mogli utożsamić się z przeżyciami rówieśników żyjących i działających w czasie II wojny światowej.
Iwona Orłowska, Aleksandra Zach, Alicja Wolter
14 stycznia 2025 r. odbędzie się zebranie ogólne z dyrektor Ośrodka Panią Agnieszką Wyrwas. Spotkanie odbędzie się w Auli Przedszkola.
Przed zebraniem, o godzinie 16.00, odbędą się indywidualne konsultacje z wychowawcami i nauczycielami.
Świąteczna zbiórka we współpracy z ogólnopolską fundacją Małych stópek "Paczuszka dla maluszka"
Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się miłością. W okresie przedświątecznym w Korczaku odbyła się coroczna akcja "Paczuszka dla maluszka" we współpracy z ogólnopolską fundacją "Małych stópek". Tym razem dary serca nauczycieli i wychowanków trafiły do Domu Samotnej Mamy w Ciechocinku, prowadzonym przez Siostry Orionistki - misjonarki miłosierdzia.
Pragnę podziękować wszystkim, którzy dołączyli się do tej szlachetnej akcji i zaprosić do kolejnej edycji zbiórki w okresie wielkanocnym.
Pragnę również podziękować Siostrom Orionistkom za ciepłe przyjęcie i błogosławieństwo.
koordynator zbiórki - Mazur Bogumiła
Dnia 18 grudnia Społeczność naszej szkoły wzięła udział w niesamowitym wydarzeniu - Wigilii ,"nie z tej ziemi"- w kujawskiej chacie.
Przedsięwzięcie było wyzwaniem, począwszy od zorganizowania strojów i scenografii rodem z Kurpii, Kujaw, Śląska, Łowicza, czy Zakopanego. Jednak, jak wspomniała organizatorka i twórczyni scenariusza, nauczycielka Bogumiła Mazur, okazało się, że jesteśmy jedną wielką rodziną, dla której nie ma rzeczy niemożliwych.
W wydarzeniu wystąpili nauczyciele, uczniowie SP oraz BS I St.
Przedstawienie ukazało mnogość tradycji z wielu regionów Polski. Wplecione w widowisko zostały ku zaskoczeniu widzów, wątki fantastyczne. Fabuła była niebanalna i nowatorska. Nowoczesność i technologia spotkały się z tradycją. Ukazano wątek narodzin Jezusa, gdzie przenikały się tematy poboczne, a jakże ważne, takie jak polska gościnność, dobro miłość i nadzieja.
Widzowie zostali poczęstowani tradycyjnymi wypiekami oraz słodkościami.
Na zakończenie uroczystości drużynowa p. Daria Milewska wraz z harcerzami przekazała Paniom Dyrektor Betlejemskie Światło Pokoju. Zostały również złożone życzenia w gwarze śląskiej i kaszubskiej.
Opracowała Magdalena Włodara