eTwinning
  logo kujawy pomorze logo ministerstwo edukacji logo nexera 

"Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie".

Janusz Korczak

Zespoły Edukacyjno-Terapeutyczne

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym uczą się w zespołach edukacyjno–terapeutycznych przez 3 lata. Praca w 8 osobowych zespołach daje możliwość indywidualnego podejścia do każdego ucznia i dostosowania wymagań i oczekiwań do jego potrzeb i możliwości. Każdemu uczniowi opracowuje się indywidualny program edukacyjno–terapeutyczny oraz dokonuje systematycznego monitorowania postępów dziecka.

W zespołach edukacyjno–terapeutycznych realizowane są następujące zajęcia:


 • funkcjonowanie osobiste i społeczne
 • zajęcia rozwijające kreatywność
 • zajęcia rozwijające komunikowanie
 • wychowanie fizyczne
 • religia
 • zajęcia rewalidacyjne


Ponadto każdy uczeń ma możliwość korzystania z szerokiej oferty zajęć rewalidacyjnych: usprawnianie technik szkolnych, logopedia, arteterapia, muzykoterapia, hipoterapia oraz pomocy pedagogiczno-psychologicznej. W zespołach edukacyjno–terapeutycznych rozwijamy i kształtujemy samodzielność, przygotowujemy do realizacji zadań życia codziennego.

Zapewniamy wszechstronny rozwój uczniów, integrując ich ze środowiskiem i przygotowując do podejmowania różnych ról społecznych. Zapewniamy również naszym podopiecznym uczestnictwo w imprezach kulturalnych na terenie miasta. Organizujemy wycieczki na toruńską starówkę, do kina, teatru Baj Pomorski, do Muzeum Piernika, Domu Kultury, Aeroklubu Pomorskiego, itp. Wyjeżdżamy również poza Toruń, np. do Nadleśnictwa w Cierpiszewie na grzybobranie połączone z pieczeniem ziemniaka przy ognisku, do Szkoły Leśnej na Barbarkę, do Ciechocinka.

Włączamy się aktywnie do udziału w imprezach integracyjnych i konkursach na terenie Ośrodka. Nasi uczniowie są laureatami konkursów plastycznych, sportowych, warcabowych.

Zespoły edukacyjno–terapeutyczne dysponują świetnie wyposażonymi pomieszczeniami dostosowanymi do realizacji zajęć edukacyjnych, informatycznych, gospodarstwa domowego i rekreacji.

Uczymy się, pracujemy i bawimy w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Uczniowie aktywnie włączają się do organizowania uroczystości klasowych takich jak: Andrzejki, Mikołajki, Wigilia klasowa, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Matki. Obchodzimy również wspólnie swoje imieniny i urodziny obdarowując się własnoręcznie wykonanymi upominkami i przygotowując poczęstunek. Nasi uczniowie po ukończeniu Szkoły Podstawowej mają możliwość kontynuowania nauki w Szkole Przysposabiającej do Pracy w KPSOSW.Wypiek pierników
zabawy
nauka i zabawa

Kontakt

 • 87-100 Toruń ul. Żwirki i Wigury 15 i 21
 • (+48) 881 211 042 
 • http://sosw.torun.pl
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pon - Pt 8:00 - 15:00

Ważne linki

Strona została sfinansowana ze środków NEXERY

logo sponsora - przejscie na strone


Nasze przedszkole

 przejscie na strone przedszkola