eTwinning
  logo kujawy pomorze logo ministerstwo edukacji logo nexera 

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Janusz Korczak

Oddziały Przedszkolne

Jesteśmy dziećmi z grupy zerowej. Opowiemy Wam o naszym przedszkolu. Nasza Pani dba, żeby nam się nie nudziło.

W przedszkolu malujemy, rysujemy, lepimy z plasteliny, śpiewamy, tańczymy i uczymy się. Lubimy też bawić się klockami i układać puzzle. Często czytamy książki. Codziennie wychodzimy na spacery.
Zimą lepimy bałwany, a kiedy nie ma śniegu, gramy w piłkę. Jesteśmy szczęśliwi! Po przyjściu do przedszkola jemy śniadanie, a w południe obiad - nasze panie kucharki smacznie gotują. Z chęcią chodzimy do Sali Integracji Sensorycznej.
Możemy tam bawić się w basenie z kulkami, na huśtawce i deskorolce. A w Sali Doświadczania Świata bawimy się światłem, śpiewamy i odpoczywamy.
W naszym przedszkolu jest zawsze ciekawie. Robimy eksperymenty,  jeździmy na hipoterapię i basen, chodzimy na bale. Byliśmy nawet w teatrze. A teraz planujemy wycieczkę do ZOO.
Na walentynki upiekliśmy dla naszych bliskich babeczki - ale była fajna zabawa, chociaż musieliśmy być ostrożni.

Każdego dnia mamy dodatkowe zajęcia usprawniające, wszystkie Panie, które z nami pracują są bardzo sympatyczne – wszystkie je bardzo lubimy. Czujemy się razem bezpiecznie i miło. Codziennie przychodzimy do przedszkola uśmiechnięci. Chcielibyśmy mieć nowych kolegów i koleżanki, którzy tak jak my mają problemy z nauką. Dlatego zapraszamy Cię do nas!
Nasze Przedszkolaki mają własne „auta” (wózki 6-cio osobowe). Pojazdy, dzięki którym z łatwością i bezpiecznie mogą wybierać się na wycieczki całymi grupami. Dzieci siedzą wygodnie na swoich miejscach, a Panie wychowawczynie sprawnie i bezpiecznie przewożą je do parku, na plac zabaw lub do ogrodu zoologicznego. Dzieci mogą zabrać ze sobą ulubione podwórkowe zabawki, piłki i gry sportowe, a Panie pozbyły się zmartwień o transport wszystkich nieporęcznych przedmiotów tj. koc piknikowy, napoje i przekąski etc. Wózki wyposażone są w 6 foteli z pasami bezpieczeństwa. Drzwi poobu stronach umożliwią samodzielne wyjście i opuszczenie wózka. Wózki posiadają niezbędne atesty.Dodatkowych informacji dotyczących oddziałów przedszkolnych udziela wicedyrektor ds. kształcenia przedszkolnego i wczesnoszkolnego pani Emilia Kwiatkowska pod numerem telefonu (+48) 502 695 379

Dodatkowych informacji udziela wicedyrektor ds. kształcenia podstawowego pani Emilia Kwiatkowska pod numerem telefonu (+48) 502 695 379

Doradztwo Zawodowe dla Najmłodszych

W ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia zawodowego w Oddziałach Przedszkolnych Ośrodka odbyła się lekcja otwarta „Doradztwo Zawodowe dla Najmłodszych”.
Celem szkolenia było dzielenie się doświadczeniem i wypracowanie wspólnych działań zmierzających do przekazania małym dzieciom bazowych wiadomości dotyczących tego czym jest zawód. Uczestnicy wykonywali zabawy ruchowe związane z wykonywaniem konkretnego zawodu, z tajemniczego worka losowali
atrybuty pracownika i dopasowywały je do odpowiednich zdjęć. Ćwiczenia rozbudzały ciekawość, co wywoływało uśmiech na ich twarzach i chęć uczestnictwa w zabawie.
Przedszkolaki podczas zabawy w sklep, robienie ciasteczek, czy też malowanie farbami i pędzlami mogły same przekonać się, jak to jest być sprzedawcą, cukiernikiem, czy też malarzem, bo w przyszłości mogą być, kim tylko zechcą!!!

Organizatorki:
Oliwia Kędzierska
Eliza Sokołowska

Nabór do Oddziału Przedszkolnego

Do Oddziału "0" przyjmowane są dzieci, które posiadają jedno z poniższych orzeczeń:

  • orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym
  • orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na autyzm
  • orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność ruchową
  • orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność sprzężoną

Dodatkowych informacji udziela wicedyrektor ds. kształcenia przedszkolnego i wczesnoszkolnego pani Emilia Kwiatkowska pod numerem telefonu (+48) 502 695 379

Kontakt

  • 87-100 Toruń ul. Żwirki i Wigury 15 i 21
  • (+48) 881 211 042 
  • http://sosw.torun.pl
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pon - Pt 8:00 - 15:00

Ważne linki

Strona została sfinansowana ze środków NEXERY

logo sponsora - przejscie na strone


Nasze przedszkole

  przejscie na strone przedszkola