Dnia 16.01.2024 r. nauczyciele wraz z uczniami i opiekunami toruńskich szkół specjalnych: Kujawsko–Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu, Zespołu Szkół nr 26 w Toruniu im. ks. prof. J. Tischnera, Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu im. Bł. ks. S. W. Frelichowskiego spotkali się w Muzeum Podróżników na warsztatach misyjnych z okazji Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom pod hasłem: "Jestem misjonarzem w najbliższym otoczeniu".

Gospodarzem spotkania był nasz Ośrodek we współpracy z kustosz Muzeum Okręgowego Panią Marią Gessek. Nad spotkaniem czuwała Dyrektor KPSOSW im. J. Korczaka Pani Agnieszka Wyrwas. Celem spotkania było m.in. uświadomienie uczniom, że Kościół jest wspólnotą do której należą ludzie pochodzący ze wszystkich kontynentów. Uczniowie zapoznali się z symbolami etnicznymi biorąc udział w interaktywnych zabawachm.in: "skrzynia skarbów".

Młodzież z Korczaka wraz gośćmi z zaprzyjaźnionych toruńskich szkół specjalnych zasiadła przy wspólnym stole i spróbowała swoich sił w tworzeniu elementów dywaniku sensorycznego: "Kontynenty". Zwieńczeniem warsztatów było przekazanie dywanika naszym najmłodszym podopiecznym. Radość przedszkolaków z Korczaka uwieńczona na zdjęciach mówi sama za siebie, albowiem warto pomagać.

Bogumiła Mazur
Agnieszka Sulkowska
Agnieszka Wydrych