logo kujawy pomorze logo ministerstwo edukacji logo nexera 
Konkurs recytatorski "Jesienne wierszowanie"

Konkurs recytatorski "Jesienne wierszowanie"


W dniu 24.11.2023 r. uczniowie z klas 4-8 SP pięknie recytowali wiersze o jesieni podczas konkursu recytatorskiego "Jesienne wierszowanie".
Towarzysząca konkursowi za oknem szara i deszczowa jesień, przemieniła się w jesień kolorową, pełną owoców, warzyw, grzybów, barwnych liści i miłych dźwięków, dzięki wspaniałym występom recytatorów oraz dzięki prezentacji multimedialnej ukazującej piękno i bogactwo darów natury tej pory roku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymywali gromkie brawa za ciekawą interpretację wierszy, za dobre opanowanie pamięciowe, za staranność mówienia, za atrakcyjny wyraz artystyczny, a jury przyznało każdemu występującemu nagrodę, dyplom i słodką niespodziankę oraz pochwałę  wpisaną do dziennika.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do występów wiosną.

organizatorzy:
Hanna Wyszogrodzka
Iwona Orłowska
Alicja Wolter
Aleksandra Zach

W gościnie u Kopernika

W gościnie u Kopernika


W dniu 22 listopada 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wydarzeniu kulturalno-edukacyjnym "W gościnie u Kopernika". W tę pełną przygód podróż zawiązaną z obchodami 550 rocznicy urodzin wielkiego astronoma wybraliśmy się w 100 osobowej grupie do Muzeum Etnograficznego w Toruniu. W Karczmie Damroki, która zmieniła swój wygląd  na wzorce obowiązujące w epoce Mikołaja Kopernika, zaprezentowano kulinaria, przyprawy,  posiłki z czasów Kopernika, przygotowywane zgodnie z porami roku.

Dekoracje i ubiory osób obsługujących wydarzenie odzwierciedlały modę i trendy panujące w czasach Kopernika. Na spotkanie przygotowano:

 • naturalnej wielkości manekin wielkiego astronoma
 • koncert muzyki i instrumentów z tamtej epoki

Poznaliśmy kunszt piernikarskiego rzemiosła, gry, zabawy i tańce z epoki Kopernika, wszystkim spodobało się wspólne śpiewanie ballady o Koperniku.

Na zakończenie spotkania uczniowie zostali zaproszeni do degustacji potraw z epoki kopernikańskiej  przygotowanych według unikalnych receptur przez profesjonalnych kucharzy.  Uczniowie otrzymali wspaniałe gadżety -  komiks o Koperniku oraz pamiątkowy magnes związany z tym wydarzeniem. Uczestnictwo w projekcie kulturalno-edukacyjnym "W gościnie u Kopernika" było dla nas niezapomnianym przeżyciem i wspaniałą inspirację do dalszych poszukiwań i dociekań związanych z Mikołajem Kopernikiem.

Aleksandra Zach
Alicja Wolter

Złote Myśli Janusza Korczaka

Złote myśli Janusza Korczaka

Najlepszego przyjaciela dzieci, człowieka żyjącego dla dzieci


Janusz Korczak – patron naszego Ośrodka - to postać niezwykła, zasłużona i godna naśladowania. Wszystko, co robił, robił z myślą o dzieciach. Za cel swojego życia obrał sobie walkę o ich dobro i gorąco pragnął dla nich szczęścia. Leczył, pisał, opiekował się, rozmawiał, przytulał i pocieszał, a nade wszystko mądrze kochał. Pomagał dzieciom szukać i zdobywać wiedzę, pomagał stawać się dojrzałymi ludźmi. Starał się tłumaczyć dzieciom, jak trudne i skomplikowane są sprawy dorosłych. Dorosłych uczył, jak kochać i rozumieć dziecko. Te prawdy życiowe są zawarte w jego złotych myślach, które w listopadzie wyszukiwaliśmy, odczytywaliśmy, poznawaliśmy, przybliżaliśmy, analizowaliśmy i recytowaliśmy wspólnie z uczniami klas 4-8 SP na zajęciach logopedycznych, informatycznych, rewalidacyjnych i polonistycznych.

1. Nie ma dzieci, są ludzie.
2. Nie ma dzieci w ogóle, są tylko dzieci konkretne. Pod jednaką odzieżą sto serc bije, a każde z nich – inna trudność, inna praca, inna troska i obawa.
3. Życzliwie i ufnie widzieć w dziecku człowieka.
4. Pozwól dziecku błądzić i radośnie dążyć do poprawy.
5. Chcesz zmienić świat, zacznij od samego siebie.
6. Nie wolno zostawić świata takim jakim jest.

Organizatorki:
Iwona Orłowska
Alicja Wolter
Hanna Wyszogrodzka
Aleksandra Zach

Szkolny konkurs z informatyki - Mistrz klawiatury

Mistrz klawiatury


W listopadzie tego roku odbyła się kolejna edycja konkursu z informatyki – Mistrz klawiatury.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu podczas zajęć z informatyki, pracując z wersją demonstracyjną programu do nauki pisania na klawiaturze – „Mistrz klawiatury”.

Celem Konkursu jest:

 • wspólna zabawa z komputerem
 • popularyzacja programu do nauki pisania
 • doskonalenie techniki pisania na klawiaturze
 • zdobywanie doświadczenia w rywalizacji z rówieśnikami

Zaszczytny tytuł Mistrza klawiatury dla Szkoły Podstawowej zdobyło aż 6 uczniów przepisując wskazany tekst bez błędu:

 1. Łukasz D.
 2. Marcin K.
 3. Kamil Ch.
 4. Laura Sz.
 5. Oskar Sz.
 6. Piotr W.

II miejsce zdobyli - Kacper K. i Ksawery Sz.
III miejsce – Karol Z.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu.
Zapraszam na wręczenie nagród – czwartek, godz. 12:00

      Alicja Wolter – organizatorka konkursu

Zebrania IPET BS I stopnia

Zebrania IPET BS I stopnia


BS I stopnia
 • 27.11.2023 r. - klasa IIIa, sala nr 108, godz. 14.00
 • 22.11.2023 r. - klasy IIa, IIb, IIc, sala nr 118, godz. 15.45
 • 29.11.2023 r. - klasy 3b, 3c, sala nr 119, godz. 16.15
 

 

Tablica wartości pokolenia Świętego Jana Pawła II

Wystawa prac pokonkursowych - Tablica wartości pokolenia Świętego Jana Pawła II

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu we współpracy z Laboratorium Jana Pawła II UMK w Toruniu zaprasza na wystawę prac pokonkursowych międzyszkolnego konkursu plastycznego dla szkół specjalnych „Tablica wartości pokolenia Świętego Jana Pawła II” pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.
W dniach 30.10.2023 do 27.11.2023 można podziwiać prace laureatów konkursu na Wydziale Teologicznym w Toruniu.
Celem konkursu było kultywowanie dziedzictwa Świętego Jana Pawła II, szerzenie wśród młodzieży wiedzy o nim oraz aktualizowanie wielopłaszczyznowego nauczania pozostawionego przez Papieża Polaka.

 plakatnowelogowystawa

Serdecznie zapraszamy

koordynatorzy wystawy:
Bogumiła Mazur
Agnieszka Sulkowska

Wolontariat w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu

Wolontariat w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu


Sprawozdanie z zajęć z ramach projektu „Eksperci w swojej branży” – grupa krawcy i hotelarze

W październiku (grupa: krawcy) i listopadzie (grupa: hotelarze) podjęła się wolontariatu w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu.
Nasza praca polegała na segregacji i układaniu ubrań w auli przeznaczonych na rzecz uchodźców z Ukrainy.
W ramach tych zajęć rozwijaliśmy kompetencje kluczowe z obszaru komunikacji interpersonalnej oraz kompetencje społeczne i obywatelskie. Uczestnicy uczyli się współpracy w zespole, kreatywności, poznali możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego w pożyteczny sposób.
Po zakończonej pracy był czas na hod dogi i spacer. Uczestnicy zadeklarowali chęć współpracy w przyszłości już poza projektem.

Opracowała: Bogumiła Mazur

Zajęcia w ramach projektu „Eksperci w swojej branży” – grupa krawcy

Zajęcia w ramach projektu „Eksperci w swojej branży” – grupa krawcy


Sprawozdanie z zajęć z ramach projektu „Eksperci w swojej branży” – grupa krawcy

11 listopada 2023r Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy obchodził swój Jubileusz 10- lecia. Wraz z uczestnikami projektu byliśmy częścią tegoż przedsięwzięcia. Otwarte pracownie, warsztaty, pokazy naukowe, skrzynie pełne eksperymentów oraz debata o sztucznej inteligencji - to główne punkty programu. Po licznych atrakcjach udaliśmy się na Starówkę, gdzie mogliśmy posłuchać pieśni patriotycznych oraz się posilić.

Wspólnie spędzony czas zaowocował rozwojem kompetencji kluczowych nie tylko w zakresie komunikacji interpersonalnej i uczenia się, ale również umiejętności w zakresie kreatywności i innowacyjności informatycznych oraz społecznych, obywatelskich.

Opracowała: Bogumiła Mazur

Szkoła do hymnu

Szkoła do hymnu


Jak co roku, 10 listopada, o godzinie 11:11, nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu".

 

Kontakt

 • 87-100 Toruń ul. Żwirki i Wigury 15 i 21
 • (+48) 881 211 042 
 • http://sosw.torun.pl
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pon - Pt 8:00 - 15:00

Ważne linki

Strona została sfinansowana ze środków NEXERY

logo sponsora - przejscie na strone


Nasze przedszkole

 przejscie na strone przedszkola