Kontrast: kontrast domyślny kontrast czarno-biały kontrast zółto-czarny        MAPA STRONY

Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
 ale po to, abym ja działał i kochał

Janusz Korczak
 

Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
 ale po to, abym ja działał i kochał

Janusz Korczak
 

Start Ośrodek Zespoły Edukacyjno - Terapeutyczne

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym uczą się w zespołach edukacyjno – terapeutycznych przez 3 lata. Praca w 8 osobowych zespołach daje możliwość indywidualnego podejścia do każdego ucznia i dostosowania wymagań i oczekiwań do jego potrzeb i możliwości. Każdemu uczniowi opracowuje się indywidualny program edukacyjno – terapeutyczny oraz dokonuje systematycznego monitorowania postępów dziecka.

W zespołach edukacyjno – terapeutycznych realizowane są następujące zajęcia:

  • funkcjonowanie w środowisku

  • plastyka

  • technika

  • muzyka z rytmiką

  • wychowanie fizyczne

Ponadto każdy uczeń ma możliwość korzystania z szerokiej oferty zajęć rewalidacyjnych: usprawnianie technik szkolnych, logopedia, arteterapia, muzykoterapia, hipoterapia oraz pomocy pedagogiczno - psychologicznej. W zespołach edukacyjno – terapeutycznych rozwijamy i kształtujemy samodzielność, przygotowujemy do realizacji zadań życia codziennego.

Zapewniamy wszechstronny rozwój uczniów, integrując ich ze środowiskiem i przygotowując do podejmowania różnych ról społecznych. Zapewniamy również naszym podopiecznym uczestnictwo w imprezach kulturalnych na terenie miasta. Organizujemy wycieczki na toruńską starówkę, do kina, teatru Baj Pomorski, do Muzeum Piernika, Domu Kultury, Aeroklubu Pomorskiego, itp. Wyjeżdżamy również poza Toruń, np. do Nadleśnictwa w Cierpiszewie na grzybobranie połączone z pieczeniem ziemniaka przy ognisku, do Szkoły Leśnej na Barbarkę, do Ciechocinka.

Włączamy się aktywnie do udziału w imprezach integracyjnych i konkursach na terenie Ośrodka. Nasi uczniowie są laureatami konkursów plastycznych, sportowych, warcabowych.

Zespoły edukacyjno – terapeutyczne dysponują świetnie wyposażonymi pomieszczeniami dostosowanymi do realizacji zajęć edukacyjnych, informatycznych, gospodarstwa domowego i rekreacji.

Uczymy się, pracujemy i bawimy w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Uczniowie aktywnie włączają się do organizowania uroczystości klasowych takich jak: Andrzejki, Mikołajki, Wigilia klasowa, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Matki. Obchodzimy również wspólnie swoje imieniny i urodziny obdarowując się własnoręcznie wykonanymi upominkami i przygotowując poczęstunek.

Nasi uczniowie po ukończeniu Szkoły Podstawowej mają możliwość kontynuowania nauki w Szkole Przysposabiającej do Pracy w KPSOSW.

Dalsze informacje: nabór

.

Media społecznościowe

      

Budujemy przedszkole
Artyści w zawodzie

 

Jubileusz

 

Ważne linki