Kontrast: kontrast domyślny kontrast czarno-biały kontrast zółto-czarny   Informacje dla niepełnosprawnych Informacje dla niepełnosprawnych     MAPA STRONY

Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
 ale po to, abym ja działał i kochał

Janusz Korczak
 

Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
 ale po to, abym ja działał i kochał

Janusz Korczak
 

Start Informacje dla osób niepełnosprawnych

Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka

Adres:

87-100 Toruń

ul. Żwirki i Wigury 15 i 21

tel. (+48) 881 211 042

http://sosw.torun.pl

e-mail: sekretariat@sosw.torun.pl

Regon: 000198628

NIP: 956-162-42-05

Dane teleadresowe - KADRA

Godziny urzędowania sekretariatu: od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:30

 

Jak dojechać: mapa

Informacje dla osób niepełnosprawnych

Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Toruniu znajduje się przy ulicy Żwirki i Wigury 15 i 21. Aktualnie w naszym ośrodku trwa generalna rozbudowa, która całkowicie odmieni naszą placówkę.

Nowoczesne warsztaty kształcenia zawodowego, pierwszy w regionie basen rehabilitacyjny z przeciwprądem i nowe przedszkole dla dzieci ze specjalnymi potrzebami – to elementy wartej blisko 34 miliony złotych inwestycji realizowanej w marszałkowskim Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu. Dzięki tym inwestycjom dzieci z niepełnosprawnością będą mogły rozwijać się w miejscu z dostosowaną do ich potrzeb infrastrukturą i specjalistycznym sprzętem, a powstające nowoczesne warsztaty zawodowe umożliwią starszym uczniom nabycie umiejętności, które pomogą im w znalezieniu pracy.

Z uwagi na trwający generalny remont naszej szkoły rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021 na terenie Ośrodka Caritas w Przysieku, Przysiek 75 (droga numer 80 w kierunku Bydgoszczy).

Jest to piękne miejsce gwarantujące bezpieczeństwo uczniów i komfort realizacji programu edukacyjnego. Ośrodek jest położony na ogrodzonej działce, z bogatą infrastrukturą i doskonałym wyposażeniem, w pełni przeznaczonym do dyspozycji naszych uczniów.

Po zakończonych inwestycjach ponownie wrócimy do Torunia, do naszego Ośrodka, w którym chcemy, aby wszystko co najlepsze, najpiękniejsze, najnowocześniejsze - było dla naszych uczniów! To idea, która przyświeca tej inwestycji od początku.

Informacje o udogodnieniach dla osób wymagających szczególnego wsparcia w naszej rozbudowywanej placówce znajdą się na naszej stronie po zakończonych inwestycjach.

wykorzystano:

Media społecznościowe

      

Budujemy przedszkole
Artyści w zawodzie

 

Jubileusz

 

Ważne linki