Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek
 Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka w Toruniu

Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek
 Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka w Toruniu

Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
 ale po to, abym ja działał i kochał

Janusz Korczak
 

Dodatkowe menu
Masz pytanie?

Zadzwoń,
udzielimy na nie odpowiedzi.

881 211 042

 

Start Aktualności Spotkanie wigilijne w internacie

Spotkanie wigilijne w internacie

W dniu 18.12.2019 r. w KPSOSW im J. Korczaka w Toruniu odbyło się spotkanie wigilijne dla całej społeczności internatu. Do tego wyjątkowego wieczoru przygotowywano się od listopada. Każdego dnia młodzież i wychowawcy spotykali się na próbach do przedstawienia jasełkowego, szlifując swoje talenty aktorskie. Wiele pracy sprawiło również przygotowanie stroików, dekoracji i zaproszeń dla naszych gości.

O godzinie 17.00 w stołówce internatu spotkali się wszyscy podopieczni Ośrodka, wychowawcy i zaproszeni goście.

Dyrektor Ośrodka p. Agnieszka Wyrwas powitała wszystkich zaproszonych gości i złożyła życzenia świąteczne. Głos zabrała również Kierownik Ośrodka p. Anna Iglewska zapraszając wszystkich na przedstawienie wigilijne pt. „Wigilijna ulica” przygotowane przez wychowanków i wychowawców KPSOSW w Toruniu.

Po przedstawieniu zaproszeni goście złożyli życzenia świąteczne i wręczyli upominki dla wychowanków internatu. Po symbolicznym podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli wspólnie do kolacji wigilijnej. W oczekiwaniu na Mikołaja czas umiliła nam uczennica VIII LO w Toruniu, jedna z uczestniczek „Akcji gwiazdor”, która zagrała kolędy na trąbce. Odbyło się także wspólne kolędowanie. Nie zawiódł także nasz Mikołaj. Wszyscy wychowankowie zostali bogato obdarowani upominkami od sponsorów przygotowanymi w ramach „Akcji gwiazdor” koordynowanej przez p. M. Kaczmarzyk. Podopieczni otrzymali prezenty rzeczowe o wartości do 70 zł oraz dodatkowe paczki ze słodyczami, które zostały zakupione z funduszy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz od darczyńców. Szczególne podziękowania należą się naszym Paniom w kuchni, które jak każdego roku dopilnowały, by nikt nie wstał od stołu głodny.

do góry

x

Budujemy przedszkole
Artyści w zawodzie

 

Jubileusz

 

Ważne linki