Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
 ale po to, abym ja działał i kochał

Janusz Korczak
 

Start Aktualności Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

W dniu 2 października 2019 r. obchodziliśmy w Ośrodku Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. W ramach tej akcji na przerwach w sali gimnastycznej odbywały się zabawy edukacyjne, konkurencje sportowe. Główną atrakcją była rywalizacja w skakaniu na skakance pod hasłem „Zamiast na koleżance, wyżyj się na skakance”. Podjęliśmy to wyzwanie, aby rozpowszechniać przesłanie o unikaniu przemocy poprzez zabawę, w której rozwijaliśmy umiejętności rozwiązywania konfliktów bez użycia agresji.

Nasi przedstawiciele wybrali się w ramach akcji do centrum miasta, aby propagować zasadę unikania i zwalczania jakiejkolwiek przemocy. Rozdawali przechodniom Kodeks życzliwości i własnoręcznie wykonane kwiatki origami i życzyli każdemu „Miłego dnia”. Odwiedzili Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego pana Piotra Całbeckiego, który wyraził słowa uznania za włączenie się naszej szkoły w tą ważną międzynarodową akcję.

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy - święto obchodzone corocznie 2 października, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 15 czerwca 2006 roku.

Opracowanie: Magdalena Kaczmarzyk

Agnieszka Śledź

do góry

x

Media społecznościowe

     

Budujemy przedszkole
Artyści w zawodzie

 

Jubileusz

 

Ważne linki