Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek
 Szkolno - Wychowawczy

im. Janusza Korczaka w Toruniu


Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,
 ale po to, abym ja działał i kochał

Janusz Korczak
 

 

Organem prowadzącym dla Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
w Toruniu  jest Samorząd Województwa
 Kujawsko-Pomorskiego

Dodatkowe menu
Masz pytanie?

Zadzwoń,
udzielimy na nie odpowiedzi.

56 654 47 78

 

Start Aktualności II edycja Dnia Budowlańca

II edycja Dnia Budowlańca w Korczaku

„Dzień budowlańca na wesoło” zorganizowany w dniu 25.09.2018 r. to cykliczna akcja w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Toruniu, zorganizowana z okazji „Dnia Budowlańca”. Obchodzona jest przez szeroko rozumiany rynek budownictwa związany z projektowaniem, budowaniem, urządzaniem, modernizowaniem obiektów.

Nasza szkoła od lat kształci adeptów sztuki budowlanej, którzy systematycznie zasilają firmy budowlane o różnych profilach produkcji i wykonawstwie robót wykończeniowych.

Organizacja Dnia Budowlańca miała na celu m.in. zwrócenie uwagi na zawody związane z branżą budowlaną, podnoszenie świadomości zawodowej wśród młodzieży, kształtowanie właściwych postaw wobec pracy, integrację społeczności szkolnej oraz możliwość zaprezentowania przez uczniów swojej kreatywności.

Imprezę poprzedził konkurs plastyczny „Budowla moich marzeń”. Jury oceniło ponad 40 prac, spośród których najciekawsza okazała się makieta osiedla z placem zabaw dla dzieci.

Zorganizowane przedsięwzięcie było przykładem na to, że uczyć się można przez zabawę i działanie.

Tegoroczne obchody „Dnia Budowlańca” były szczególnie ważne, ponieważ po raz w wydarzeniu gościł na nim przedstawiciel firmy MAT-BUD z siedzibą w Złejwsi Małej. MAT-BUD, sponsor nagród w konkursie „Budowla moich marzeń”, to czołowy dostawca materiałów budowlanych, firma o silnej pozycji na rynku budowlanym, działająca już od dwudziestu lat. Serdecznie dziękujemy prezesowi firmy za wsparcie i deklarację na dalszą współpracę z naszą placówką.

Opracowanie:

Mieczysława Jankowska

 

 

do góry

 

x

Budujemy przedszkole
Artyści w zawodzie

 

Jubileusz

 

Ważne linki